Počet položek: 0 0,00 €

Autonomous automatic control bias system ABF-Q without bias source

 

 

Auto bias module specially for amplifier DYNACO ST-70, ST-120

!! It will be on sale for a month !!

 

Auto bias module specially for amplifier DYNACO M125

!! It will be on sale for a month !!

 

Auto bias module ABS-Q+

!! It will be on sale for a month !!

Přinášíme moderní řešení koncových stupňů elektronkových zesilovačů

Modul AB-Q

Tyto stránky se zabývají řešením konstrukcí elektronkových zesilovačů za použití v současnosti dostupných součástek a zapojení se zaměřením na koncové stupně zesilovačů, použití různých elektronek, výstupních transformátorů, síťových zdrojů a dalších stavebních prvků zesilovačů.

Zkušenosti vycházejí z mnohaleté praxe při konstrukci a měření nf. zařízení, vývoje výstupních transformátorů a modulů pro řízení elektronkových stupňů. Najdete zde porovnání činnosti různých zapojení, výsledky měření a doporučení pro konstrukci moderního elektronkového zesilovače.

Váš stávající elektronkový zesilovač můžete tak snadno doplnit obvody (čistě analogovými) umožňujícími plně automatickou regulaci předpětí a zbavit se tak stálého nastavování koncových stupňů, které je nutné v důsledku stárnutí elektronek.

Montáž modulu do Vašeho zesilovače:

 • úplně odstraní nutnost opakovaného nastavování pracovních bodů elektronek

 • podstatně prodlouží životnost elektronek

 • regulace proudu není ovlivněna hudebním signálem

 • umožní skutečný požitek z poslechu - zajistí stálý nezkreslený hudební přenos

 • významně se podílí na zvýšení čistoty signálu- extrémní snížení šumu a brumu zesilovače

 • výrazně se zlepší přenos basů

 • nevyžaduje žádnou údržbu ani žádné další nastavování

 • zajistí optimální využití životnosti elektronek

 • je vhodný pro všechny druhy výstupních transformátorů, zejména pak toroidních, kde je použití automatického řízení nezbytností

 • zajistí bezpečnost provozu při poruše některé řízené elektronky při náhlém nárůstu jejího anodového proudu. Tím je zajištěna bezpečnost i v případě, že porucha nastane v době, kdy je zapnutý zesilovač bez dozoru

 • jeho použití je naprosto univerzální, hodí se pro všechny typy zapojení

 • proces řízení je čistě analogový. Modul neobsahuje žádné digitální prvky

Tyto moduly jsou vhodné pro všechny typy zesilovačů pracujících ve třídě A, AB, nebo B. Jsou vhodné i pro jednočinné zesilovače s paralelně zapojenými elektronkami pracujícími ve třídě A.

Zvláště vhodné je jeho použití ve stávajících zesilovačích s pevně nastaveným předpětím řídících mřížek koncových elektronek, u kterých je nutné vzhledem k jejich postupnému stárnutí časem obnovovat nastavení jejich pracovních bodů.

Zapojení zajišťuje naprostou symetrii anodových proudů protékajících oběma větvemi primárního vinutí výstupního transformátoru. Tím je zajištěno, že nedojde k sycení jádra transformátoru stejnosměrným proudem, které vede ke zkreslení signálu a snížení dosažitelného výkonu.

Odpadá nutnost opakovaně nastavovat pracovní body elektronek. Modul zajišťuje stálé optimální podmínky pro práci koncového stupně nezávisle na stárnutí elektronek a v důsledku toho změny jejich parametrů.

Připravujeme:

Pozornost také zaměříme na konstrukci výstupních transformátorů, možnosti dosažení optimálních výsledků při využití současně dostupné součástkové základny.

Sériová výroba

Sériová výroba

SEO webu sledují SEO nástroje.cz

Copyright © www.audioamp.eu, provozováno na systému tvorba e-shopu a optimalizace e-shopu Shop5.cz

© www.audioamp.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace

!_obsah vaseho kosiku_!   0,00 EUR